Filistin Paylaşımları Büyük Tepki Çekmişti: Yayınevinden Azra Kohen Kararı!

İsrail’in Filistin’e saldırıları sürüyor. Son olarak Refah’ta sivillerin kaldığı çadırları bombalamasının yankıları sürüyor. Tüm dünyadan vatandaşlar İsrail’e tepki gösterirken yazar Azra Kohen’in sözleri ağızları açık bıraktı.

Fi, Çi, Pi üçlemesiyle tanınan yazar Azra Kohen, Filistinlilerin ailelerin çocuklarını, “3 saat önceden uyarılar yapılmasına rağmen bombaların atılacağı yerlere bilerek götürdüğünü” ve çocuklarını bilerek öldürttüğünü iddia etti.

YAYINEVİNDEN AZRA KOHEN KARARI

Azra Kohen’in kitaplarını basan Everest Yayınları kararını verdi. Yayınevi Kohen’i yazar listesinden çıkararak, kitaplarını internet sitesinden kaldırdı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan yayınevi, “Filistin halkına uygulanan soykırımı lanetliyoruz. En zalim silahlarla, başta çocuklara ve kadınlara olmak üzere, tüm Filistin halkına uygulanan bu durum insanlık suçudur. Bütün yazarlarımızın da, en ufak bir ama, fakat olmaksızın bizimle aynı görüşte olduğuna inanıyoruz. Bu konuda, bu büyük insanlık suçunu meşrulaştıran ya da öven hiç kimsenin yayın grubumuz bünyesinde yer alamayacağını kamuoyunun bilmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

Everest Yayınları’nın Azra Kohen’in adını anmaması dikkat çekti.

KOHEN’İN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Kohen, “Yavrusunu korumayan yem eden hiçbir kimse yaşamı hak etmiyor” sözleri ise gündem oldu.

Tepkilerin ardından Kohen, şu açıklamayı yaptı:

“Bir kere benim ata soyadım Sarızeybek. Ben müslüman bir ailede doğmuş, büyümüşüm. Anne olduğum için bütün dünyadaki çocuklara dil, din, ırk ayrım etmeden zaten inanılmaz yüce duygular besleyen ve bu duygulardan dolayı da çok ciddi yürek sancısı çeken biriyim. Verdiğim tepki video çekebilmek için çocukların istismar edilmesine yol açanlara verdiğim tepkidir. Sayıları çok fazla. Çünkü sosyal medyada biz paylaşalım diye öldürülmüş olan çocuklar var. Ben annelere bir kelime bile etmedim. İsrail devletini affedilemez buluyorum. Farklı bir görüşte olduğumu kimse söyleyemez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir